KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755645
nr 1175 5645
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, "Stolpar". Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 44x64 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 april 2018
kl 19:43:24
16/4 13:51:14
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin